Money Üyesi misin?

Üyeysen hemen giriş yapabilir, değilsen ücretsiz üye olabilirsin.

Money Üyesi misin?

HADİ BAŞLAYALIM

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MONEY GOLD ÜYELİĞİ MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
 

MADDE 1 - TARAFLAR:
 

İşbu sözleşme Atatürk Mah. Turgut Özal Bulvarı No:7 Ataşehir – İSTANBUL adresinde bulunan 0622052951300016 Mersis numarasına sahip Migros Ticaret Anonim Şirketi (bundan sonra “Migros” olarak anılacaktır) ile Money Gold Programınının sağlayacağı fayda ve kampanyalardan yararlanabilmek için Money Gold Üyesi olmak isteyen kullanıcı (bundan sonra “Üye” olarak anılacaktır)  arasında otomatik ortamda kurulmaktadır.
 

MADDE 2 - KONU:
 

İşbu Sözleşme’nin konusunu, Migros’un işbu Sözleşme’de belirtilen koşullar çerçevesinde Money Gold üyeliğini Migros tarafından belirlenen ücret ve şartlarda Üye’ye sunmasına ve Üye’nin de yine işbu Sözleşme’de belirtilen şartlarda üyelik oluşturmasına ilişkin tarafların hak ve yükümlülükleri ile üyelik koşullarının belirlenmesi oluşturmaktadır.
 

İşbu sözleşmenin bir nüshası ve İşbu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan Ön Bilgilendirme Formu elektronik ortamda Üye’ye Money web sitesinde İşlem Rehberi üzerinden erişim sağlanacaktır. İletişim bilgilerinin yanlış ya da eksik olması nedeniyle Sözleşme’nin ulaşmamasından dolayı Migros sorumlu olmayacaktır.
 

MADDE 3 - ÜYELİK SÜRECİ VE İŞLEMLERİ
 

3.1. Ön Bilgilendirme

 • Üye, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde belirtilen şekilde Sözleşme konusu Money Gold üyelik ücreti  bedeli, ödeme şekli, temel özellikleri ve diğer tüm hususlarla ilgili kendisine ön bilgilendirmenin yapılmış olduğunu ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu, Ön Bilgilendirme Formu’nu okuduğunu ve Ön Bilgilendirme Formu’nun işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olduğunu kabul ve beyan eder.
   

3.2. Üyeliğin Tesisi ve Yürürlük

 • Üye’nin işbu Sözleşme koşullarını ve Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçası olan Ön Bilgilendirme Formunu eksiksiz olarak okuduktan sonra elektronik ortamda bulunan “Ön Bilgilendirme Formunu Okudum, Kabul Ediyorum” ve “Money Gold Üyeliği Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum, Kabul Ediyorum” butonlarını tıklaması ve kabul beyanının Migros kayıtlarına geçmesiyle birlikte üyelik ücretinin tahsil edildiği andan itibaren Üyelik ilişkisi kurulacak ve Sözleşme yürürlüğe girecektir. İşbu Sözleşme taraflardan herhangi biri tarafından Sözleşme feshedilinceye kadar yürürlükte kalacaktır. Üye, Sözleşme konusu Money Gold Üyelik hizmetinin fiziki olarak teslim edilen bir hizmet olmadığını, bu üyelik hizmetine ilişkin fayda ve kampanyalardan Migros tarafından işletilen fiziki mağazalarda,  migros.com.tr adresinde internet alışveriş sitesinden ve mobil uygulamasında yaralanacağını kabul ve beyan etmektedir.
   

3.4. Üyeliğin Kurulması  Devamı

 • Money Gold üyeliği,  Money.com.tr ve migros.com.tr adresleri, Migros Money ve Sanal Market mobil uygulamaları üzerinden başlatabilmektedir. Aynı zamanda 530 300 1300 numaralı Whatsapp hattına Money Gold üyelik talebi iletilerek yönlendirmelere göre üyelik işlemleri de tamamlanabilmektedir.
 • Money Gold üyesi olabilmek için  Money sadakat programına üye olmak  ön koşuldur. Money Gold üyelik işlemlerine başlamadan önce eğer Money üyesi değilseniz, öncelikle Money üyeliğinin tamamlanması gerekmektedir. Money Gold üyeliğinize dair ayrıntılı bilgilere, money.com.tr ve migros.com.tr web sitelerini ziyaret ederek ulaşılabilmektedir. Money sadakat programı kapsamında onaylanan “Money Üyelik ve Rıza Beyanı” işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası niteliğindedir.
 • Üye’nin Üyelik koşullarını sağlamadığının veya üyelik bedelini ödemediğinin  saptanması hâlinde Migros’un üyeliği  iptal etme, fayda ve kampanyalardan yararlandırmama ve üyeliği askıya alma hakkı saklıdır.
 • Money Gold üyeliği, Üye’nin üye olma iradesi devam ettiği, üyelik ücretini ödediği, Sözleşme hükümlerine uygun hareket ettiği ve Sözleşme’nin taraflardan herhangi biri tarafından feshedilmediği müddetçe devam eder.
   

MADDE 4 - MONEY GOLD ÜYELİK HİZMETİNİN KAPSAMI
 

4.1. Money Gold üyeliği kapsamında Üye’lere sağlanan faydalar ve kampanyalar aşağıdaki gibidir.

 • Migros Sanal Market Ücretsiz Teslimat

Money Gold üyeliği boyunca üyelik kapsamında üyelerimizden teslimat ücreti alınmayacaktır.

 • Favori Ürün İndirimi

Money Gold üyeliği boyunca üyelerimiz, her Migroskop döneminde 1 adet, ayda 2 adet favori ürününde %50 indirimden yararlanabilecektir.

 • Kendi Kampanyanı Kendin Yarat

Üyelerimize, her Migroskop döneminde 1 adet, Ayda 2 adet Kendi Kampanyanı Kendin Yarat kampanyası dahilinde ektra bir kampanya yaratma hakkı verilecektir.

 • Program İşbirliği

Money Gold üyelerine, Program ortakları ile yapılacak işbirlikleri kapsamında özel kampanyalar hazırlanacak ve bu kampanyalardan  yararlanabileceklerdir.
 

4.2. Money Gold sadakat programı, yukarıda belirtilen sabit faydaları ve kampanyaları değiştirme, güncelleme, sonlandırma, iptal etme, yeniden belirleme ve kaldırma hakkını saklı tutar.
 

4.3. Money Gold sadakat programı, Program ortakları Üçüncü taraflarca sunulan ürünlerden veya hizmetlerden sorumlu tutulamaz.
 

4.4. Money Gold sadakat programı dahilinde yukarıda belirtilen kampanyalar dışında Money Gold üyelerine özel kampanyalar yapabilir ve fırsatlar sunabilir.
 

4.5. Money Gold programı kapsamında sağlanan  fayda ve kampanyalara money.com.tr ve migros.com.tr web sitelerimiz veya Migros Money ve Migros Sanal Market  Mobil uygulamamız üzerinden takip edilebilir.
 

MADDE 5 – SÖZLEŞME KONUSU HİZMET, ÖDEME VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER
 

5.1. Üye, Money Gold Üyeliği için aylık olarak 49,99 TL ödeyerek işbu sözleşmede  belirtilen ve money.com.tr ve migros.com.tr web sitelerinde veya Migros Money ve Migros Sanal Market Mobil uygulamasında yer alan Migros tarafından açıklanan fayda ve kampayalardan yararlanılabilmektedir.
 

Migros işbu aylık üyelik bedelini değiştirme, güncelleme ve yeniden belirleme hakkına sahiptir. Ancak yapılan herhangi bir ücret değişikliği, Üye’ye bildirim yapılmasını takiben en erken 30 gün sonra geçerli olacaktır.
 

5.2. Üye, fayda ve kampanyalardan yararlanabilmek için önceden Migros tarafından belirlenen üyelik ücretini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Üye, üyelik ücretini ödemedikçe Money Gold üyeliğinin sağladığı fayda ve kampanyalardan faydalanamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 

5.3. Üye, üyelik ücretini ödemek üzere Migros’a güncel, üçüncü kişiler tarafından da gerçekleştirilebilen ve etkin bir ödeme yöntemi belirtmek zorundadır. Üye, ücretini ödediği üyelik süresi sona ermeden önce üyeliğini iptal etmediği takdirde Migros’a bir sonraki faturalama döneminin üyelik ücretini, tercih ettiği yöntem üzerinden tahsil etme yetkisi vermiş olur.
 

5.4. Üye’nin belirtmiş olduğu ödeme yönteminin geçerlilik tarihinin sona ermesi, yeterli bakiye olmaması veya başka nedenlerden dolayı ödemenin başarıyla gerçekleşmemesi halinde; Üye, Money Gold üyeliğinin sunmuş olduğu fayda ve kampanyalardan yararlanamayacağını ve Migros tarafından Üyeliğinin sonlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.
 

5.5. Üye, ödemiş olduğu üyelik ücretini hiçbir koşulda iade alamaz. Üye’nin Money Gold üyeliğinin sağladığı fayda ve kampanyalardan faydalanmaması ödenmiş olunan üyelik ücretinin iadesi için haklı bir sebep oluşturmayacaktır.
 

5.6 Üyeler bu hizmetten ancak Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ve yalnızca Migros Tic. A.Ş.’ye ait fiziki mağaza ve internet alışveriş sitesi (mobil uygulaması) Migros Sanal Market üzerinden faydalanabileceklerdir.
 

6. SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ
 

Migros’un, işbu Sözleşme koşullarında, Money Gold üyeliğinin sağladığı fayda ve kampanyalarda  ve üyelik ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır. Ne var ki yapılan herhangi bir ücret değişikliği veya Sözleşme koşullarındaki değişiklikler, Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilmiş olan yenilenen dönemde geçerli olacaktır. Üye’nin, bu değişiklikleri kabul etmediği takdirde işbu Sözleşme’yi güncel üyelik ücretinin tahsil edileceği ya da değişikliğin yürürlüğe gireceği tarihe kadar feshetme hakkı vardır. Aksi takdirde Üye, güncel üyelik ücretini ve Sözleşme’de yapılan değişiklikleri kabul etmiş olduğunu beyan ve taahhüt etmektedir.
 

7. ÜYELİK İPTALİ VE SÖZLEŞMENİN SONA ERDMESİ
 

7.1. Üye, Money Gold üyeliğini hiçbir gerekçe göstermeden her zaman iptal edebilecektir.  Money Gold üyeliği sonlandırılıncaya kadar devam eder.
 

7.2. Üyelik iptali 530 300 1300 numaralı Whatsapp hattı üzerinden iptal talebi iletilerek yapılabilmektedir. İptal talebinin iletildiği GSM numarasına ait üyelik iptal edilecekse sürece devam edilir fakat farklı bir numaranın Money Gold üyeliği iptal edilecek ise Üyeden üyeliğin iptal edilmesi istenen GSM bilgisi istenir. Müşteriden alınan GSM bilgisi için doğrulama işlemi yapılarak üyelik iptal işlemine devam edilir. Üyelik sonlandırıldığında müşteriye bilgi verilecektir.  Talebin iletildiği tarih, fatura kesim tarihinden önce ise ve  ödemesi alınmışsa üyelik fatura dönemi sonuna kadar devam edecek bir sonraki dönem için yenilenmeyecektir.
 

7.3. Üyelik fatura kesim tarihinden önce iptal edilmediği takdirde Migros’a bir sonraki faturalama döneminin üyelik ücretini seçilen ödeme yöntemi üzerinden tahsil etme yetkisi verildiği kabul edilmektedir.
 

7.4. Ödeme Yöntemi olarak üçüncü taraflar kullanıldıysa ve Money Gold  üyeliğinin iptaline ilişkin bu bilginin söz konusu üçüncü taraflara da bildirilmesi gerekebilir.
 

7.5. Migros, tek taraflı olarak işbu Sözleşme kapsamında sunulan Money Gold üyelik hizmetlerini her zaman sona erdirebilir. Bu durumda Üye, Migros’tan hiçbir hak ve alacak talep etmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.
 

8. CAYMA HAKKI
 

8.1. İşbu Ön Bilgilendirme Formu’na konu olan Money Gold Programı Üyeliği sağlanması kapsamında Üye’nin Money Gold üyeliğine ilişkin kendisine tanınan hak, fayda, kampanya, hizmet ve ayrıcaklıkların herhangi birinden yararlanmamış olmak koşulu ile  sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 gün içinde cayma hakkı bulunmaktadır.
 

8.2. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin Migros’un “Atatürk Mah. Turgut Özal Bulvarı No:7 Ataşehir – İSTANBUL “ posta adresi, 0850 200 40 00 telefon numarası veya iletisim@migros.com.tr e-mail adresine 14 günlük süre içerisinde yazılı olarak veya kalıcı veri taşıyıcısıyla yönlendirilmesi yeterlidir.
 

8.3. Migros, üyenin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde, Üye’nin Money Gold üyeliğine ilişkin kendisine tanınan hak, fayda, kampanya, hizmet ve ayrıcaklıkların herhangi birinden yararlanmamış olduğunu tespit ettiği durumda tahsil edilen tüm ödemeleri Üye’nin üyelik bedelini ödediği ödeme aracına uygun şekilde ve Üye’ye herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden tek seferde iade edecektir.
 

MADDE 9- MUHTELİF HÜKÜMLER
 

9.1. Bu Sözleşme koşullarının herhangi bir hükmünün veya hükümlerinin geçersiz, yasalara aykırı veya uygulanamaz ilan edilmesi durumunda, kalan hükümlerin geçerliliği etkilenmez.
 

9.2. Üye, Money Gold Üyeliği kapsamında doğan hak ve sorumluluklarını üçüncü kişilere devir ve temlik edemez. Migros Ticaret A.Ş. sözkonusu üyelik programı kapsamında doğmuş-doğacak haklarını, alacaklarını, yükümlülük ve sorumluluklarını kısmen veya tamamen üçüncü kişilere devredebilir. Üye, Money Gold üyesi  olmakla bu olası devir veya temlik işlemine rıza gösterileceği peşinen kabul edilmiş olur.
 

9.3. Üye hesabıyla ilgili her türlü bilgi Üye’ye yalnızca elektronik formatta aktarılacaktır. Bu kapsamda üyelik sürecinin başında güncel ve kullanılır iletişim bilgilerinin Migros ile paylaşılması önemlidir. Migros tarafından Üye’ye verilmiş iletişim bilgilerinde bir değişiklik olması halinde bu değişikliği derhal Migros’a bildirilmesi gerekmektedir. Üye’nin, iletişim adresine gönderilen içeriklerden aynı gün içerisinde haberdar olduğu kabul edilmektedir.
 

9.4. Money sadakat programı kapsamında onaylanan “Money Üyelik ve Rıza Beyanı” işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası niteliğindedir.
 

10. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI
 

Migros, verdiği hizmetin kesintisiz veya kusursuz olduğuna ilişkin taahhüt vermemektedir. Üyelere en iyi şekilde hizmet vermek, üyelik kapsamında sunulan fayda ve kampanylardan faydalanmasını sağlamak Migros’un en önemli hedefi olmakla birlikte verilen hizmetlerde bir takım aksaklık ve kusurlar da meydana gelebilecektir. Bu nedenle Üye, Migros’a karşı tüm özel, dolaylı ya da bağlı zararlardan feragat ettiğini peşinen kabul eder. Bu kabul, feragat edilemeyecek herhangi bir garantiyi veya hakları sınırlamayacaktır.
 

11. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
 

Üye, Ön Bilgilendirme Formu’nu, www.migroskurumsal.com.tr adresinde yer alan “Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikasını”, “Money KVK Aydınlatma Metni”ni  okuduğunu, Migros’un 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) kapsamında aydınlatma yükümlülüğünü yerine getirdiğini kabul ve beyan etmektedir.
 

Üyenin, Money Gold üyesi olması için mutlaka Money üyesi olma şartı sözkonusu olduğundan Üye, Money üyesi olurken vermiş olduğu açık rızası ve yukarıda belirtmiş olduğumuz Money KVK Aydınlatma metnin kapsamında kişisel verilerin işlenmesini kabul etmektedir.
 

MADDE 12- UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME
 

12.1. Üye, her yıl Aralık ayında ilgili Bakanlık tarafından belirlenen parasal sınırların miktarına göre mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetine veya Tüketici mahkemesine başvuruda bulunabilir.
 

12.2. İşbu Sözleşme koşullarından ve uygulamasından kaynaklanabilecek ihtilaflarda İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 

{{popUpTitle}}

Kayıt formuna yönlendiriliyorsun.

Giriş yapmak için Money kartınızı aşağıdan seçebilirsiniz.

Seç

Kart numarası

Son alışveriş yeri

Tarihi

{{card.cardNo}}

{{card.store}}

{{card.date}}

{{redirectMessage}}

Güncelleme

Money Üyelik Metnimiz Güncellendi!


Sevgili Money’li, Money web sitemize giriş yapabilmek ve Money’nin tüm avantajlarından yararlanmak için güncel üyelik metnimizi onaylamalısın.


Money Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.

Money Üyelik Sözleşmesi'ni onaylıyorum ve Açık Rıza Metni kapsamında kişisel verilerimin işlenmesine ve paylaşılmasına onay veriyorum.

Money Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni
Money Üyelik Sözleşmesi
Açık Rıza Metni