Money Üyesi misin?

Üyeysen hemen giriş yapabilir, değilsen ücretsiz üye olabilirsin.

Money Üyesi misin?

HADİ BAŞLAYALIM

İstanbulkart

İstanbulkart


1. Migros kasalarından İstanbulkart ile ilgili hangi işlemleri gerçekleştirebilirim?

 
 • Money kartınız yoksa İstanbulkartınızı Money kart olarak kullanabilir, işlem başlangıcında İstanbulkartınızı okutarak Money avantajlarından faydalanabilirsiniz.
 • İstanbulkartınızı, bilgileriniz ile kayıtlayabilirsiniz.
 • Money üyesiyseniz İstanbulkartınızla Money Kart eşleştirmesi yapabilirsiniz.
 • Migros kasalarında İstanbulkart satın alımı yapabilirsiniz.
 • İstanbulkartınıza bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.
 • İstanbulkartınızdaki bakiye ile İstanbul’daki tüm  Migros mağazalarında alışveriş yapabilirsiniz. İstanbulkart ile tek seferde en fazla 300 TL ödeme yapılabilmektedir.
 • İstanbulkartınıza Money aktarım talimatı verebilir, Money hesabınızda biriken Moneylerin  İstanbulkartınıza aktarılması işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 
 

2. İstanbulkart işlemlerini hangi mağazalardan yapabilirim?

 
 • İstanbul’da bulunan  tüm Migros, 5M ve  Mjet formatındaki mağazalarımızda gerçekleştirebilirsiniz. İstanbulkart işlemleri jet kasalarda yapılamamaktadır.
 

3. Hangi İstanbulkart tiplerini Migros mağazalarından temin edebilirim?

 
 • Migros mağazalarından yalnızca Anonim İstanbulkart temin edebilirsiniz.
 

4. İstanbulkart satış bedeli nedir?

 
 • Yeni İstanbulkartınızı 6 TL karşılığında Migros kasalarından temin edebilirsiniz.
 

5. İstanbulkart işlemlerinde ek bir ücret ödemem gerekir mi?

 
 • İstanbulkart ile yapacağınız işlemlerinizi herhangi bir hizmet bedeli ödemeden  kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 

6. Migros mağazalarında İstanbulkart yükleme baremleri nelerdir?

 
 • Migros mağazalarında İstanbulkart yükleme baremleri 5,10,15,20,30,50,100,200, TL  olarak yüklemelerini yalnızca nakit olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 

7. Money Kartımla İstanbul Kartımı nasıl eşleştirebilirim?

 
 • Eğer Money üyesiyseniz, İstanbulkartınıza Money özelliği kazandırmak için kart eşleştirme işleminizi  Migros kasalarından veya Migros çağrı merkezini arayarak (444 10 44)  yapabilirsiniz.
 • Money üyesi değilseniz, herhangi bir işlem yapmadan kasalardan İstanbulkartınızı kullanarak Money avantajlarından faydalanabilirsiniz. İstanbulkartınız ile Money avantajlarından yararlanmaya devam etmek için bir ay içinde üyelik bilgileriniz ile kayıt işleminin tamanlayabilirsiniz.
 

8. Money Kart‘ımdaki Moneyleri İstanbulkart bakiyesi olarak kullanmak için ne yapmalıyım? 

 
 • Money aktarım talimatı oluşturmanız gerekmektedir.Money aktarım talimatını mağaza kasalarımızdan veya Migros çağrı merkezini arayarak (444 10 44) oluşturabilirsiniz. Money aktarım talimatını ilk kez veren müşterilerin Money hesabındaki 1 ve üzeri Moneyler, eşlenik  İstanbulkartınıza bakiye  olarak aktarılacakatır. 1 Money 1 Tlye eşittir.
 

9. İstanbulkartıma Money Kart eşleme ve  Money aktarım talimatını nasıl iptal edebilirim? 

 
 • İstanbulkartıma Money  Kart eşleme ve  Money aktarım talimatını iptal etme işlemlerini mağaza kasalarından, Migros çağrı merkezini arayarak (444 10 44)  ve SMS ile yapabilirsiniz. 
 

10. Money Kart ile eşleştirilmiş İstanbulkartımın kaybolması, çalınması vb. durumlarda ne yapmam gerekiyor?

 
 • Kayıp istanbulkart bilgisini 153 aranarak IBB Beyaz Masaya bildirdiğiniz takdirde istanbulkartınız iptal edilecektir. Anonim istanbulkartların kullanıma kapatılarak iptal edilebilmesi için önceden web yada mobil uygulama üzerinden kişi üzerine tanımlanmış olması gereklidir. Money  Kart eşleme işlemi yapılmış kartın kaybolması çalınması vb. durumlarda; Money aktarım talimatınızı kasalardan, Migros çağrı merkezi (444 10 44)  üzerinden veya sms ile  iptal etmelisiniz.Bu iki işlemden  herhangi birini yapmadığınız takdirde  kayıp/çalıntı İstanbulkart’a Money aktarımı devam edecektir.

 

 

Web sitemizde çerez kullanımı yapılmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikamızı inceleyiniz.

{{popUpTitle}}

Kayıt formuna yönlendiriliyorsunuz.

Giriş yapmak için Money kartınızı aşağıdan seçebilirsiniz.

Seç

Kart numarası

Son alışveriş yeri

Tarihi

{{card.cardNo}}

{{card.store}}

{{card.date}}

{{redirectMessage}}